Szukaj
  • Clinex nanochem

W jaki sposób usunąć zabrudzenia z tapicerowanych mebli?

W jaki sposób usunąć zabrudzenia z tapicerowanych mebli?

(zdj. Fotolia)PORADY

Tapicerowane meble są jednymi z najczęściej spotykanych w wystroju wnętrz pomieszczeń mieszkalnych i budynków użytku publicznego. Wyróżniają się bogactwem wzorów i kolorów, a projektanci z każdym kolejnym rokiem zaskakują nas nowymi trendami. Tapicerowane fotele, krzesła i sofy można z łatwością dopasować do kolorystyki i aranżacji wnętrza. Podobnie jak skórzane meble, również te wykonane z tkaniny, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Są również narażone na trudne w usunięciu zabrudzenia.

Wysokie ryzyko zabrudzeń

Meble tapicerowane znalazły swoje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, jak też w biurach, restauracjach i kawiarniach. W każdym z tych miejsc są narażone na wysokie ryzyko wystąpienia zabrudzeń, które wywołane jest intensywnością ich eksploatacji, jak również sposobem użytkowania. Mają często kontakt z różnego rodzaju substancjami, które pozostawiają nieestetyczne ślady. Są to m.in. tusz z długopisów, napoje zimne i ciepłe, resztki jedzenia, a także brud, który przenosimy na ubraniu.

Częste użytkowanie krzeseł czy sofy powoduje również, iż kolor z tkaniny się ściera, a w wyniku oddziaływania na materiał promieni słonecznych przedostających się do wnętrza budynku blaknie i traci intensywność. Przebarwienia na tapicerowanych meblach wraz z upływem czasu są trudne do usunięcia, dlatego zaleca się regularną pielęgnację mebli. Każde zabrudzenie czy też przebarwienie należy natychmiast usuwać przeznaczonym do tego preparatem. Nie należy stosować środków bazujących na składnikach o zasadowym odczynie. Zaleca się również ustawianie mebli w miejscach, w których nie są narażone na intensywne działanie promieni słonecznych. Unikamy bliskości kaloryfera i kominka.

Czyszczenie aktywną pianką

Przy czyszczeniu tapicerek, szczególnie trudnych w usunięciu zabrudzeń, najlepiej sprawdza się aktywna piana. To połączenie związków, odpowiednio dobranych i we właściwych proporcjach, w celu zachowania neutralnego pH. Pozostawiony na zabrudzonej powierzchni środek tworzący piankę wnika we włókna materiału, rozpuszczając zabrudzenia.

Aktywną piankę uzyskamy, stosując preparat do czyszczenia tapicerek Clinex Textile Foam. Jest to środek, który nie tylko usuwa zabrudzenia, ale również opóźnia ich osadzanie się. Jednocześnie odświeża kolor, w związku z czym  jego intensywność zachowana jest na dłużej. Clinex Textile Foam oddziałuje na włókna dwukierunkowo – czyści i pielęgnuje.

Przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnik z preparatem. Następnie równomiernie spryskujemy czyszczoną powierzchnie z odległości ok. 20 cm. Pozostawiamy środek w postaci aktywnej piany na ok. 1 minutę. Piana penetruje we włókna i usuwa zabrudzenia. Czyścimy tapicerkę gąbką lub twardą szmatką, a następnie przecieramy powierzchnię ściereczką zwilżoną wodą.

Clinex Textile Foam jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. Nie zawiera substancji wybielających i rozjaśniaczy, dzięki czemu nie niszczy włókien, a skutecznie je pielęgnuje i zabezpiecza. Dodatkowym atutem preparatu jest jego świeży zapach.
5 wyświetlenia0 komentarz