Szukaj
  • Clinex nanochem

Rewolucyjny sposób na uporczywe zabrudzenia i plamy

Są takie zabrudzenia, które uważane są  za niemożliwe do usunięcia. Wyjątkowo trudne, nieestetycznie wyglądające, pozostające na powierzchni czyszczonej nawet pomimo zastosowania wielu środków, w tym również domowych sposobów. Należy do  nich guma do żucia na wykładzinie, ślady opon na posadzce, tusz z pieczątki na biurku bądź  też wosk ze świecy na szklanym blacie. Sól, ocet i soda nie pomagają, a w niektórych przypadkach nawet uszkadzają powierzchnię. W jaki sposób poradzić sobie z tym profesjonalnie?Jak tego nie robić?


Trudne zabrudzenia skłaniają nas do zastosowania różnych środków i wykorzystania mniej i bardziej sprawdzonych metod czyszczenia. W efekcie bardzo często uszkadzamy powierzchnię czyszczoną, a zabrudzenie nie zostaje usunięte. Domowe sposoby tj. woda z solą, octem czy też sodą oczyszczoną są skutecznymi sposobami tylko na niektóre plamy, nie możemy ich stosować także na wszystkie rodzaje powierzchni. Drobinki soli mogą porysować delikatne szkło i drewno, z kolei ocet przyczynia się niekiedy do wystąpienia nieestetycznych przebarwień.

Ślady po taśmie klejącej czy też gumę do  żucia próbujemy usunąć, zeskrobując ją z powierzchni. Zabieg ten pozostawia na powierzchni zarysowania i trwale ją uszkadza. Nie zaleca się również stosowania silnie żrących środków, które usuwając zabrudzenie, jednocześnie niszczą powierzchnię.


Profesjonalne odplamianie


Trudne w usunięciu zabrudzenia wymagają rozsądnego wyboru specjalnie przeznaczonych do tego środków. Odplamiaczem na uporczywe plamy jest Clinex Anti-Spot usuwający zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie. Można go stosować na takie powierzchnie, jak tapicerki, wykładziny i wszelkie powierzchnie zmywalne. Jego skład został opracowany  tak, aby był on bezpieczny dla czyszczonej powierzchni, dlatego nie wykorzystano w nim substancji wybielających i rozjaśniaczy. Dzięki temu mamy pewność, że czyszczona powierzchnia zachowa swój estetyczny wygląd i kolor. Clinex Anti-Spot przeznaczony jest do usuwania takich zabrudzeń, jak ślady obuwia i opon, smoła, klej, żywica, bitumen, ślady po nalepkach i etykietach, wosk ze świec tusz z pieczątek i kopiarek, ślady po folii samoprzylepnej i guma do żucia.

Clinex Anti-Spot jest wygodny w użyciu, w praktycznej puszce o pojemności 250 ml. Przed jego pierwszym użyciem należy wykonać test na czyszczonej powierzchni w mało widocznym miejscu. Następnie wstrząsamy puszkę i nanosimy preparat na zabrudzone miejsce. Czekamy aż zabrudzenie się rozpuści, trwa to ok. 1 minuty. Do zebrania środka wykorzystujemy chłonne, bezbarwne czyściwo.

Odplamiacz Clinex Anti-Spot znajduje swoje zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak również w biurach, zakładach przemysłowych oraz warsztatach samochodowych. Można go stosować do wykładzin tekstylnych z włosia naturalnego i sztucznego, a także do dywanów i mebli tapicerowanych. Jest bezpieczny, a jednocześnie skuteczny zawsze wtedy, kiedy inne techniki usuwania zabrudzeń zawodzą.2 wyświetlenia0 komentarz