Szukaj
  • Clinex nanochem

Profesjonalne sposoby na czystość w łazience w hotelu, restauracji, biurze i domuŁazienka jest miejscem, które wymaga szczególnego podejścia do tematu sprzątania. Oczekujemy czystości, higienicznych warunków i przyjemnego zapachu. Stan w jakim znajduje się łazienka wpływa na wizerunek całego obiektu, w którym się ona znajduje. Pamiętajmy też o tym, że do łazienki wchodzimy w różnych celach, nie tylko fizjologicznych. To pomieszczenie, w którym wiele kobiet załatwia swoje kosmetyczne sprawy. Dlatego łazienka pod tym względem musi być czysta i higieniczna. Jako że korzysta z niej często wiele osób, musi być pomieszczeniem wręcz sterylnym. Jest to szczególnie ważne nie tylko dla osób dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci.


Rodzaje zabrudzeń łazienkowych


Podczas sprzątania w łazience możemy się spotkać z takimi zabrudzeniami, jak: kamień wodny, osad wapienny, rdza, osad z mydła, pleśń, pozostałości kosmetyków. Kamień wodny to osad węglanu wapnia i magnezu, tworzący się w efekcie termicznego rozkładu wodorowęglanów wapnia i magnezu, znajdujących się w wodzie, szczególnie twardej. Woda zawiera różne związki mineralne i przepływając przez instalację oddaje je. Związki mineralne osadzają się na powierzchni i powstaje kamień. Tworzy się on w miejscach, gdzie przepływa bieżąca woda (wylewki kranów i prysznica) oraz w miejscach wilgotnych, które okresowo wysychają  (np. wokół kranu, na poziomych powierzchniach umywalki, w muszli klozetowej, w kabinie prysznicowej).

Do usuwania kamienia wodnego, rdzy czy osadu wapiennego stosuje się środki o bardzo niskim pH. Używając takich preparatów trzeba być jednak bardzo ostrożnym, gdyż w łazience możemy się spotkać z materiałami kwasoodpornymi np. płytki z porcelany, ceramiki, granitu, ale również z takimi, które są bardzo delikatne i produkty kwasowe uszkodzą ich powierzchnię, np. marmur, lastryko, PCV, beton, klinkier, emalia, fugi, armatura w  łazience malowana proszkowo, powierzchnia akrylowej wanny i brodzika oraz pozostała galanteria w  łazience.


Profesjonalny sposób na kamień wodny, osad wapienny i rdzę w łazience.

Marka Clinex Nanochem posiada w swojej ofercie produkty do usuwania kamienia wodnego, rdzy czy osadu wapiennego. Są to:  Clinex W3 Forte, Clinex W3 Multi i Clinex W3 Active Shield.


Clinex W3 Forte jest to preparat gotowy do użycia, zalecany do gruntownego mycia powierzchni odpornych na działanie kwasów. Usuwa silne zabrudzenia i likwiduje zapachy urynowe. Clinex W3 Multi to koncentrat w postaci żelu, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w myciu muszli klozetowych, pisuarów, bidetów, porcelanowych umywalek, brodzików i wanien, co dodatkowo ułatwia specjalnie wyprofilowana końcówka. Posiada przyjemny zapach. Można go również stosować po rozcieńczeniu do mycia posadzek w pomieszczeniach sanitarnych oraz do mycia fug. Na szczególną uwagę zasługuje W3 Active Shield, który jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni, zawiera w składzie polimery oraz ma właściwości hydrofilowe w odróżnieniu od większości produktów zabezpieczających, które posiadają właściwości hydrofobowe.

(zdj. Clinex)

Produkty o właściwościach hydrofobowych powodują, że powierzchnia nimi pokryta odpycha wodę ponieważ kąt zwilżania wody jest wysoki. Jest to kąt utworzony przez powierzchnię i płaszczyznę styczną do powierzchni cieczy. Im większy kąt zwilżenia tym mocniej dana powierzchnia odpycha wodę. W efekcie na powierzchni tworzą się krople wody, które wysychając pozostawiają ślady. W przypadku efektu hydrofilowego kąt zwilżania jest mały dzięki czemu woda rozpływa się po powierzchni.

Działanie powłok hydrofilowych polega na równomiernym rozkładzie cząsteczek wody. Krople łączą się ze sobą i tworzą warstwę, która szybko spływa i odparowuje nie pozostawiając smug. W3 Active Shield powoduje również, że czyszczona powierzchnia jest błyszczące, efekt ponownego osadzania się brudu jest opóźniony a proces kolejnego mycia jest łatwiejszy gdyż zawarte w nim polimery wypełniają mikrorysy.

7 wyświetlenia0 komentarz