Szukaj
  • Clinex nanochem

Jak wyczyścić klimatyzator?Prawidłowa konserwacja klimatyzacji to dobry nawyk ze strony użytkownika. Zaniedbana klimatyzacja to idealne środowisko dla rozwoju pleśni i grzybów, które sprzyjają rozwojowi wielu chorób. Aby klimatyzator mógł być urządzeniem powodującym poprawę naszego komfortu, bez jakiejkolwiek szkody dla naszego zdrowia, należy systematycznie go czyścić i dezynfekować.


Jak działa klimatyzator?


Klimatyzatory są to urządzenia, które służą do regulacji temperatury w pomieszczeniu. Często posiadają one również dodatkowe funkcje, na przykład wentylowanie, osuszanie powietrza lub regulacja wilgotności. Klimatyzatory wyposażone są w filtry, których zadaniem jest wychwytywanie zanieczyszczeń. W ten sposób poprawiają jakość powietrza. Filtry te, ze względu na wydajność urządzenia oraz  bezpieczeństwo osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu, należy regularnie wymieniać.

Klimatyzator powinien być również systematycznie czyszczony, ponieważ proces chłodzenia wiąże się z produkcją dużej ilości wilgoci. Nadmiar wilgoci w powietrzu sprzyja natomiast rozwojowi mikroorganizmów szkodliwych dla zdrowia. Jest przyczyną brzydkiego zapachu oraz powoduje zawilgocenie budynku i powstawanie pleśni na ścianach. Nieczyszczony klimatyzator może również znacznie szybciej ulec awarii. Jego wydajność spada, pobiera on więcej energii elektrycznej, a jego praca jest głośniejsza.

Problemy ze zdrowiem mogą pojawić się również w sytuacji gdy klimatyzacji używamy zbyt intensywnie, na przykład różnica temperatury między budynkiem a na zewnątrz budynku jest zbyt duża. Jesteśmy wtedy narażeni na zbyt duże wahania temperatur i dlatego różnica ta nie powinna być większa niż 6oC. Klimatyzacja może też powodować wysuszenie błony śluzowej nosa i spojówek oczy, może się to skończyć nieżytem nosa czy drapaniem w gardle. Dlatego, jeśli odczuwamy takie dolegliwości, dobrze jest pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich preparatów nawilżających dostępnych w aptece, które pomogą nam uniknąć infekcji.


Środki czystości do klimatyzatorów


Do czyszczenia klimatyzacji przeznaczone są specjalne środki chemiczne. W sprzedaży dostępne są preparaty różnego rodzaju, dzięki czemu możliwe jest optymalne dopasowanie środka do rodzaju czyszczonych powierzchni, rodzaju zabrudzenia oraz naszych potrzeb. Mogą mieć różną konsystencję i postać – płyn, aerozol, koncentrat. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy dany produkt posiada niezbędne atesty i pozwolenia.

Marka Clinex posiada w swojej ofercie zestaw dwóch produktów przeznaczonych do mycia i dezynfekcji klimatyzatorów. Są to Clinex A/C oraz Clinex Nano Protect Silver Nice.


Czyszczenie klimatyzatora


Clinex A/C to niezawodny płyn czyszczący klimatyzację z nawarstwionego kurzu i brudu. Można go zastosować do czyszczenia klimatyzacji i wentylacji znajdującej się w budynku mieszkalnym, biurowym, klimatyzacji przemysłowej oraz samochodowej. Preparat należy rozpylić na czyszczoną powierzchnię, następnie rozprowadzić po niej pędzelkiem lub mokrą szmatką. Następnie spłukać wodą i przetrzeć do sucha.


Dezynfekcja klimatyzatora


Aby osiągnąć dłuższy efekt czystości, po tym zabiegu w następnej kolejności stosujemy produkt Clinex Nano Protect Silver Nice. To preparat gotowy do użycia, przeznaczony do dezynfekcji klimatyzacji i wentylacji. Gwarantuje doskonałą higienę wewnątrz pomieszczeń i samochodów. Dzięki zawartości aktywnych nanocząsteczek srebra likwiduje bakterie, grzyby oraz ich zarodniki opóźniając jednocześnie ich ponowne rozmnażanie. Eliminuje nieprzyjemny zapach. Produkt posiada pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym.

Klimatyzacja to dobre rozwiązanie, ale pod warunkiem, że będzie ona prawidłowo wykorzystywana. Jej zadaniem jest zapewnić nam komfort pod względem temperatury i wilgotności powietrza w danym miejscu. Jest instalacją podnoszącą standard życia, a używana w sposób właściwy, nie będzie miała szkodliwego wpływu na nasze zdrowie.

1 wyświetlenia0 komentarz