Szukaj
  • Clinex nanochem

Jak poskromić tłuste zabrudzenia?

Tłuste plamy należą do tych, które trudno usunąć ze względu na konieczność zastosowania specjalistycznych środków, których bezpieczeństwa nie zawsze jesteśmy pewni. Obawy przed zniszczeniem posadzki są częstą przyczyną rezygnacji z chemicznych preparatów. Ponadto, tłuste zabrudzenia przyczyniają się do zmniejszenia bezpieczeństwa poruszania się po pomieszczeniach,  sprawiają że powierzchnia staje się śliska.



Nie czekamy aż zaschnie!


To pierwsza i podstawowa zasada pielęgnacji podłogi i utrzymania jej w należytej czystości. W trakcie pracy np. w kuchni czy warsztacie trudno zachować porządek i natychmiast usuwać wszelkie zabrudzenia z powierzchni podłóg. Zaschnięte plamy po oleju czy też substancjach ropopochodnych wymagają szczególnej pielęgnacji. Długo utrzymujące się zabrudzenia nierzadko wnikają w materiał, z jakiego wykonana jest podłoga, co skutkuje trwałymi plamami. Podłoga traci swój estetyczny wygląd i po znacznie krótszym czasie wymaga wymiany.

Tłuste plamy pojawiają się w wielu rodzajach pomieszczeń. Szczególnie narażone pomieszczenia to kuchnie w lokalach gastronomicznych, hale przemysłowe i produkcyjne, zakłady remontowe i warsztaty samochodowe. To w nich na co dzień stosowane są oleje, a także produkty ropopochodne. Do usuwania świeżych i zaschniętych tłustych zabrudzeń stosuje się specjalistyczne środki. Powinny one nie tylko wykazywać się skutecznością i wydajnością, ale również bezpieczeństwem dla powierzchni czyszczących i osób przebywających w pomieszczeniu.


Usuwamy tłuste zabrudzenia preparatem 4Dirt


Do usuwania tłustych zabrudzeń przeznaczony jest biodegradowalny preparat Clinex 4Dirt. Przystosowany jest do stosowania na różnego rodzaju powierzchnie, tj. betonowe posadzki, PCV, ceramika oraz kamień naturalny i sztuczny. Jest przyjazny dla środowiska naturalnego, a ponadto uzyskując Atest Państwowego Zakładu Higieny, został dopuszczony do użytkowania w pomieszczeniach, w których przygotowywana jest i przechowywana żywność, a zatem idealne rozwiązanie dla lokali gastronomicznych.

Zanim przystąpimy do usuwania tłustych zabrudzeń, należy dokładnie zamieść lub odkurzyć powierzchnię, oczyścić ją z większych zanieczyszczeń, jak kurz czy pył. Następnie przygotowujemy roztwór, mieszając 50 – 500 ml środka 4Dirt z 10l wody, jego ilość zależy od stopnia zabrudzenia. Tak przygotowany roztwór aplikujemy metodą ręczną lub maszynową. W pierwszym przypadku wlewamy go do wiaderka i z wykorzystaniem bawełnianego mopa czyścimy powierzchni. Jeżeli dysponujemy urządzeniem czyszczącym i padem twardym lub lekko twardym, możemy umyć zabrudzoną powierzchnię techniką maszynową.

Preparat 4Dirt rozpuszcza stare zanieczyszczenia olejowe i tłuszczowe pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Poradzi sobie również z zabrudzeniami ropopochodnymi oraz wielowarstwowym brudem. Jego dużą zaletą jest wysoka skuteczność już przy niewielkich stężeniach, a także uniwersalność i szeroki zakres zastosowania na różnych obszarach. Jest bezpieczny dla powierzchni aluminiowych, przyjazny środowisku naturalnemu i nie wykazuje niekorzystnego wpływu na organizm człowieka.



1 wyświetlenia0 komentarz