Szukaj
  • Clinex nanochem

Dwustopniowa pielęgnacja mebli drewnianych, drewnopochodnych oraz aluminiowych

Drewno jest materiałem, który od wieków wykorzystywany jest do produkcji mebli, doceniany ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość oraz wysokie walory estetyczne. Doskonale sprawdza się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak też w obiektach użytku publicznego. Alternatywą dla niego są materiały  drewnopodobne, które wyróżniają się równie pięknym i efektownym wyglądem. Oba rodzaje powierzchni wymagają jednak specjalnej i regularnej pielęgnacji, aby meble pięknie się prezentowały przez długi czas.


Stylowe meble drewniane niełatwe w pielęgnacjiMożemy się zachwycić ich wyjątkowo pięknym wyglądem. Z drewna wykonuje się zarówno stoły i krzesła, jak też szafy, komody, regały i półki. Wnętrze, w którym pierwsze skrzypce gra drewno, jest przytulne i ciepłe, zachęca do spędzania w nim więcej czasu. Jest klimatyczne i ponadczasowe, drewno w trendach modowych jest obecne od kilku lat i wszystko wskazuje na to, że pozostanie z nami na dłużej.

Drewno ma jednak swoje wady. Szczególnie na meblach lakierowanych widoczne są nieestetyczne smugi i odciski palców, co wynika nie tylko z ich codziennego użytkowania, ale też niewłaściwej pielęgnacji. Błędem jest stosowanie do ich czyszczenia preparatów zawierających w swoim składzie substancje ścierające. Nieodwracalne przebarwienia z kolei wywołują silne detergenty kuchenne.

Odbarwienia  powstawać mogą także na meblach woskowanych. Warto stosować do ich pielęgnacji preparaty zawierające oleje, które pozostawiają piękny blask na powierzchni. Podobnie postępujemy przy pielęgnacji mebli drewnopochodnych. Zaleca się nie stosowanie zbyt dużej ilości preparatów, aby uniknąć uczucia lepkości powierzchni i powstania nieestetycznych smug.

Meble drewniane podlegają naturalnemu procesowi starzenia, są podatne na wpływ czynników zewnętrznych, dlatego wymagają nie tylko pielęgnacji, ale też ochrony. Należy je regularnie poddawać impregnacji i konserwacji, aby przez cały okres użytkowania były pokryte warstwą zabezpieczającą.


Pielęgnacja, konserwacja i nabłyszczenie w 2 krokach


Do pielęgnacji mebli drewnianych i drewnopochodnych stosujemy jedynie przeznaczone do tych rodzajów powierzchni preparaty. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wykonywana czynność jest dla nich bezpieczna. Z uwzględnieniem wyjątkowych właściwości drewna stworzono dwa preparaty – Clinex Delos Mat i Clinex Delos Shine, które czyszczą i pielęgnują zarówno powierzchnie drewniane i drewnopochodne, jak również laminowane.

W celu przygotowania powierzchni do zabiegów pielęgnacyjnych stosujemy Clinex Delos Mat, którego zadaniem jest czyszczenie i konserwacja mebli. Drugim krokiem jest ich pielęgnacja, odświeżenie i nabłyszczenie środkiem Clinex Delos Shine. Powstał na bazie polimerów chroniących powierzchnię i zapobiegających powstawaniu smug. Skutecznie przyśpieszają odparowanie preparatu i sprawiają, że wysycha on w znacznie krótszym czasie. Zastosowano w nim nową formułę, uzupełniając o skoncentrowaną emulsję – olej z awokado pielęgnujący i zapewniający meblom długotrwałą ochronę. Antystatyczne składniki tworzą na powierzchni mebli ochronną warstwę utrudniającą osadzanie się kurzu, z kolei formuła Delos Shine zapewnia wygodne rozprowadzenie produktu. W składzie nie ma olejów silikonowych, co przyczynia się do wygodniejszego kolejnego mycia i zapobiega wystąpieniu efektu nawarstwiania się produktu na meblach.

Clinex Delos Shine nanosimy na powierzchnię czyszczoną przy użyciu szmatki lub też rozpylamy go, a następnie rozprowadzamy równomiernie. Meble drewniane, drewnopochodne i laminowane są zarówno wyczyszczone, jak też zabezpieczone oraz nabłyszczone bez nieestetycznych smug.

Regularna pielęgnacja mebli drewnianych oraz drewnopochodnych to gwarancja, że będą służyć nam one dłużej, zachowując swój estetyczny, piękny wygląd, szczególnie w pomieszczeniach narażonych na szczególne osadzanie się kurzu i występowanie innych zabrudzeń.


0 wyświetlenia0 komentarz