Szukaj
  • Clinex nanochem

7 obszarów dezynfekcji na placach zabawDezynfekcja placów zabaw, to działanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego najmłodszym. Tego typu zabiegi przeprowadzane są od dawna. Jednak dzisiaj, z uwagi na koronawirusa wymagane jest znacznie częstsze dezynfekowanie różnych obszarów placów zabaw. By dzieci mogły beztrosko korzystać z urządzeń, należy stosować preparaty skuteczne, ale i bezpieczne. Co więcej, większość placów zabaw wyposażona jest w metalowe konstrukcje, które w kontakcie z często występującym w środkach do dezynfekcji alkoholem etylowym mogą korodować. Jak się przed tym ustrzec i jak przygotować place zabaw na przybycie dzieci?

Jak przygotować się na ponowne otwarcie placów zabaw? Dezynfekcja to podstawa!

By móc walczyć z rozprzestrzenianiem się wirusa Sars-CoV-2, podstawą jest odpowiednia higiena i częsta dezynfekcja powierzchni. Pomocne w zahamowaniu zakażania jest także zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy osobami. W przypadku takich miejsc jak place zabaw, ciężko jest mówić o zachowaniu odległości, w związku z czym dezynfekcja staje się jedyną bronią.

Dzieci są bardzo ruchliwe i ciekawe. Szczególnie te młodsze lubią poznawać świat poprzez dotyk i smak. Dotykają więc wszystkiego bez opamiętania. Ponieważ place zabaw odwiedzane są przez rzeszę maluchów w różnym wieku, niezbędne było tymczasowe zamknięcie takich miejsc. Jednak sytuacja związana ze stanem epidemicznym w kraju powoli się stabilizuje. Co za tym idzie, obostrzenia zostają stopniowo zdejmowane. Zanim jednak place zabaw będą ponownie otwarte dla milusińskich, należy odpowiednio się do tego przygotować.

Dezynfekcja placów zabaw to proces wykonywany regularnie w większości przedszkoli czy szkół oraz miejsc publicznych. Niemniej jednak dzisiaj nie wystarczy dezynfekcja ogólna, wykonywana raz na tydzień lub rzadziej. By móc walczyć z niewidzialnym wrogiem, trzeba nieustannie dbać o to, by nie mógł on zadomowić się na różnych powierzchniach. W przypadku placów zabaw, tych powierzchni jest wyjątkowo dużo.

Jak i czym dezynfekować place zabaw w placówkach szkolnych i przedszkolnych?

W przypadku dezynfekcji placów zabaw przy szkołach lub przedszkolach, należy wykonywać zabieg codziennie na wieczór. Dodatkowo z uwagi na panującą pandemię, częstotliwość dezynfekcji powinna być zwiększona. Osoba odpowiedzialna za czystość w tym miejscu powinna podawać dokładnej dezynfekcji wszystkie obszary tuż po zejściu każdej grupy dzieci. W tym celu zaleca się stosowanie wysokowydajnych oraz skutecznych preparatów do dezynfekcji.

Niestety większość dostępnych na rynku środków jest na bazie alkoholu w wysokim stężeniu, co może powodować korozję materiałów wykonanych np. z metalu. Przy częstym stosowaniu tego typu preparatów może dojść do trwałego uszkodzenia czyszczonych powierzchni. Warto więc zaopatrzyć się w środki mniej inwazyjne. Naprzeciw oczekiwaniom wyszła marka Clinex, wypuszczając na rynek nowy produkt myjąco-dezynfekujący DEZOFast.

Clinex DEZOFast jest produktem bezaldehydowym, który wykazuje silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i co najważniejsze również wirusobójcze. Jak pokazują badania przeprowadzone przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, środek ten jest znacznie skuteczniejszy niż 61% alkohol etylowy. Raport jasno wskazuje na 6,8 raza wyższą skuteczność w dezynfekcji. Co więcej, produkt ten nie powstał na bazie alkoholu, tylko chlorku didecylodimetyloamonu. Dzięki temu można go stosować tak często, jak tylko jest to wymagane. Nie wpływa negatywnie na czyszczone powierzchnie, co daje gwarancję bezpiecznego użytkowania.

Jakie obszary na placu zabaw można dezynfekować preparatem Clinex DEZOFast?

Plac zabaw pełen jest elementów, z którymi dzieci mają kontakt. W dezynfekcji tego typu obiektów niezbędne jest zastosowanie preparatu na wszystkich urządzeniach użytkowych. Clinex DEZOFast sprawdzi się w dezynfekcji m.in. wszelkiego rodzaju:

  • huśtawek,

  • bujaków,

  • skoczków,

  • drabinek,

  • domków,

  • zjeżdżalni,

  • torów przeszkód

  • itd.

Można go stosować na wszystkie powierzchnie wodoodporne bez obawy o ich bezpieczeństwo. Produkt ten jest dostępny również w formie koncentratu. Clinex DEZOFast koncentrat to ekonomiczne rozwiązanie do czyszczenia dużych powierzchni. Na placach zabaw sprawdzi się jako preparat do dezynfekcji gumowanych podłóg, zjeżdżalni oraz innych wielkopowierzchniowych elementów.

Prostota użytkowania to domena marki Clinex, która odnajduje swoje zastosowanie również w preparacie Clinex DEZOFast. Aby usunąć drobnoustroje z powierzchni, należy spryskać ją środkiem, po czym rozprowadzić go za pomocą szmatki lub mopa i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Stosowanie środka DEZOFast nie wymaga dodatkowego płukania, co znacznie ogranicza czas niezbędny na przeprowadzenie dokładnej dezynfekcji. W przypadku placów zabaw, ma to ogromne znaczenie. W końcu zniecierpliwione i żądne zabaw maluchy nie chcą długo czekać na swoją kolej!

3 wyświetlenia0 komentarz