Szukaj
  • Clinex nanochem

5 obszarów dezynfekcji w urzędach


Urzędy każdego dnia są odwiedzane przez duże rzesze ludzi, o których kondycji zdrowotnej w zasadzie nic nie wiemy. W dobie zagrożenia w związku ze światową pandemią koronawirusa konieczne jest wprowadzenie szczególnych zasad dezynfekcji w urzędach. Jest to najważniejszą czynnością, która zwalczy obecne na powierzchniach patogeny oraz zapobiegnie rozprzestrzenianiu się ich.

W urzędach przewija się mnóstwo ludzi z różnych środowisk. Są więc jednym z najbardziej zagrożonych miejsc na rozprzestrzenianie się choroby. W związku z powyższym konieczna jest częsta i regularna dezynfekcja wszelkich obszarów, z którymi mają kontakt petenci i pracownicy. Klamki drzwi czy poręcze krzeseł wymagają znacznie częstszej dezynfekcji, najlepiej po każdym przyjętym petencie. Aby móc w sposób efektywny zdezynfekować każdą z powierzchni i zapewnić jej biologiczną czystość, konieczne jest zastosowanie profesjonalnych preparatów. Oczywiście o udowodnionej skuteczności i stosownym pozwoleniom do użytku.


Jakie obszary powinniśmy dezynfekować w urzędach?


W urzędach w dużej mierze mamy do czynienia z powierzchniami biurowymi. Te miejsca mogą wymagać zastosowania kilku osobnych preparatów dezynfekujących, zależnie od rodzaju powierzchni. Aczkolwiek w tego typu obiektach spotykamy się w dużej mierze z powierzchniami wodoodpornymi. Należą do nich:

  • biurka z lakierowanego drewna, lakierowanych płyt z tworzywa sztucznego, kamienia, glazury i wszelkie przedmioty na nich umieszczone, jak przybory do pisania,

  • automaty i urządzenia: myszki, klawiatury, monitory dotykowe, szczególnie te w automatach informacyjnych oraz biletowych,

  • klatki schodowe w tym poręcze, włączniki świateł,

  • często dotykane elementy w windach, takie jak przyciski,

  • szklane lub wykonane z plexiglasu parawany oddzielające urzędnika od petenta,

Dbaniem o zachowanie odpowiedniej higieny i czystości w urzędach zajmują się często firmy outsourcingowe. To ich obowiązkiem jest zaopatrzenie się w odpowiedniej jakości preparaty do mycia i dezynfekcji. Niemniej jednak w dobie pandemii, urzędnicy muszą również mieć na wyposażeniu profesjonalny preparat do dezynfekcji rąk oraz powierzchni.


Profesjonalne preparaty dezynfekujące marki Clinex, jako podstawowy środek dezynfekujący w urzędach


Aby mieć pewność, że dana powierzchnia została odpowiednio odkażona, należy sięgać po produkty o wysokiej skuteczności potwierdzonej testami. Marka Clinex ma w swojej ofercie produkty o udokumentowanych i doskonałych właściwościach. Jednym z nich jest Clinex DEZOFast, z którym dezynfekcja powierzchni nie będzie stanowiła problemu. Produkt posiada szczególny skład, dzięki czemu wykazuje doskonałe własności dezynfekujące, co zostało sprawdzone i udowodnione przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

0 wyświetlenia0 komentarz